0

Promocje

» Zobacz inne promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5803-thickbox_org/defro-bio-slim-15-kw.jpg

Defro Bio Slim 15 kW

  Defro Bio Slim 15 kW to bardzo nowoczesny kocioł na pellety. Jest przeznaczony w szczególności dla użytkowników, którzy dysponują kotłowniami o niewielkich rozmiarach, ponieważ wymaga jedynie 1 m2 powierzchni ! (Zdjęcia w zakładce Galeria) Tajemnica niewielkich rozmiarów tego kotła polega na umieszczeniu kosza na paliwo bezpośrednio nad wymiennikiem. Dzięki...    więcej...

12 999,00 zł

Dostępny

1 dostępny     Ilość:

  Ilość:  


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...


  • Moc 11-15 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Defro Bio Slim 15 kW to bardzo nowoczesny kocioł na pellety. Jest przeznaczony w szczególności dla użytkowników, którzy dysponują kotłowniami o niewielkich rozmiarach, ponieważ wymaga jedynie 1 m2 powierzchni! (Zdjęcia w zakładce Galeria)

Defro Bio Slim

Tajemnica niewielkich rozmiarów tego kotła polega na umieszczeniu kosza na paliwo bezpośrednio nad wymiennikiem. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy przestrzeń obok kotła.

Pellety są podawane dokładnymi porcjami podajnikiem usypowym do palnika. Dzięki temu nie ma ryzyka cofnięcia się żaru do kosza na paliwo, a kocioł staje się maksymalnie bezpieczny.

Palnik zamontowano na drzwiach przednich. Jest on wyposażony w dwie automatyczne zapalarki i ma możliwość samodzielnego czyszczenia się.

Spaliny z palnika trafiają na wymiennik zbudowany z poziomych płomienic. Są to rury, które omywa z zewnątrz woda. W ich wnętrzu są zamontowane zawirowywacze spalin. W płomienicach spaliny oddają ciepło i są odpylane, a następnie trafiają do czopucha.

U dołu komory spalania znajduje się szuflada na popiół.

Defro Bio Slim 10 kw wnętrze komory

 

Kocioł ma zamontowany wentylator wyciągowy, który usprawnia przepływ spalin przez wymiennik i ich usuwanie. Stabilizuje to również pracę kotła.

Króćce zasilania i powrotu oraz spust wody są zlokalizowane z tyłu kotła.

Wymiennik ma wzmocnioną konstrukcję. Kocioł można więc montować w układzie otwartym i zamkniętym. Należy jednak pamiętać o wyposażeniu kotła pracującego w układzie zamkniętym w urządzenie schładzające wodę.

Bio Slim jest standardowo wyposażony w czujnik rezerwy paliwa. Wyłącza on kocioł przy minimalnym poziomie paliwa i uruchamia go ponownie po jego uzupełnieniu. Nie trzeba wtedy wykonywać ponownie procedury rozpalania.


Sterownik APC 3:

sterownik APC 3

- steruje wentylatorem, podajnikiem, dwoma zaworami mieszającymi, pompą c.o., pompą c.w.u. oraz czterema pompami dodatkowymi - łącznie obsługuje 6 pomp,

- funkcja Adaptive Control: sterownie spalaniem opiera się o wykorzystanie przepływomierza turbinowego i zapewnia optymalny dobór parametrów wentylatora i podajnika,

- funkcja zapalarki - automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła również przez internet,

- programator tygodniowy: umożliwia zaprogramowanie pracy kotła co do godziny na każdy dzień tygodnia,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz modułu GSM,

- zabezpieczenia: czujniki c.o. i c.w.u., czujnik zaworów, czujnik zewnętrzny, czujnik powrotu, czujnik spalin, czujnik płomienia, termik, zabezpieczenie termiczne palnika,

- czujnik rezerwy paliwa w zasobniku: jego zadaniem jest zatrzymanie kotła przy minimalnym poziomie paliwa w zasobniku i wzbudzenie go po ponownym dosypaniu paliwa - nie ma potrzeby powtarzania procedury rozpalania kotła,

- sterownie dotykowe, kolorowy wyświetlacz, regulowany kąt nachylenia ekranu.

 

PARAMETRY KOTŁA:

Moc: 15 kW

Rodzaj paliwa - pellety.

Grubość blachy wymiennika: 6 mm ściany pionowe, atestowana stal kotłowa P265GH

Sprawność: ok. 91%

Pojemność kosza na pellety: 90 kg - wystarczy na 3 dni pracy przy średnim zapotrzebowaniu na moc.

Klasa czystości spalin: 5 + Ecodesign

Klasa efektywności energetycznej: A +

Wyposażenie fabryczne: sterownik APC 3 z PID, stopki poziomujące, dwie zapalarki, centralny palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia, moduł internetowy, wentylator wyciągowy.

Dostawa z rozładunkiem gratis na terenie całego kraju.

 

ROZMIARY KOTŁA:

wymiary i parametry kotła Defro Bio Slim

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Napisz opinię o produkcie


Defro Bio Slim 15 kW

Defro Bio Slim 15 kW

  Defro Bio Slim 15 kW to bardzo nowoczesny kocioł na pellety. Jest przeznaczony w szczególności dla użytkowników, którzy dysponują kotłowniami o niewielkich rozmiarach, ponieważ wymaga jedynie 1 m2 powierzchni! (Zdjęcia w zakładce Galeria) Tajemnica niewielkich rozmiarów tego kotła polega na umieszczeniu kosza na paliwo...

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

 

Bio Slim front

 

Bio Slim sterownik APC3

 

Bio Slim kosz na paliwo

 

Bio Slim palnik na pellet

 

Bio Slim palnik od wnętrza kotła

 

Bio Slim wymiennik

 

Bio Slim wymiennik

 

Bio Slim zawirowywacze spalin

 

Bio Slim widok z tyłu

 

Bio Slim wentylator wyciągowy

Brak metod dostawy dla tego produktu.