0

Promocje

» Zobacz inne promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5770-thickbox_org/defro-smart-ekopell-24-kw.jpg

Defro Smart EkoPell 24 kW

  Defro Smart EkoPell 24 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik. Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy. Zasada jego działania polega na podawaniu...    więcej...

13 399,00 zł

Dostępny

1 dostępny     Ilość:

  Ilość:  

  • Moc 21-25 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Defro Smart EkoPell 24 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik.

Defro Smart EkoPell przekrój

Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy. Zasada jego działania polega na podawaniu dokładnych porcji pelletów w ściśle określonych odstępach czasowych do palnika pelletowego. Taki sposób podawania pelletu jest bardzo bezpieczny, ponieważ uniemożliwia cofnięcie się żaru do kosza na paliwo.

Pellety są spalane w automatycznym palniku pelletowym. Ma on wbudowane dwie zapalarki automatyczne i jest wyposażony w mechanizm automatycznego czyszczenia.

Wnętrze komory spalania wyłożono płytami szamotowymi. Pełnią one funkcję katalizatorów dopalania spalin. Nagrzewają się i akumulując ciepło, utrzymują wysoką temperaturę wewnątrz komory. Jest to bardzo korzystne dla dopalania lotnych substancji palnych w spalinach.

Pionowe kanały dymowe wydłużają obieg spalin. Zamontowano w nich zawirowywacze, które poprawiają odbiór ciepła i sprawność kotła.

Defro Smart EkoPell tył

 

Kocioł ma zamontowany wentylator wyciągowy, który usprawnia przepływ spalin przez wymiennik i ich usuwanie. Stabilizuje to również pracę kotła.

Króćce zasilania i powrotu oraz spust wody są zlokalizowane z tyłu kotła.

Wymiennik ma wzmocnioną konstrukcję. Kocioł można więc montować w układzie otwartym i zamkniętym. Dodatkowo kocioł fabrycznie wyposażono w wężownicę schładzającą.

Smart EkoPell jest standardowo wyposażony w czujnik rezerwy paliwa. Wyłącza on kocioł przy minimalnym poziomie paliwa i uruchamia go ponownie po jego uzupełnieniu. Nie trzeba wtedy wykonywać ponownie procedury rozpalania.


Sterownik APC 3:

sterownik APC 3

- steruje wentylatorem, podajnikiem, dwoma zaworami mieszającymi, pompą c.o., pompą c.w.u. oraz czterema pompami dodatkowymi - łącznie obsługuje 6 pomp,

- funkcja Adaptive Control: sterownie spalaniem opiera się o wykorzystanie przepływomierza turbinowego i zapewnia optymalny dobór parametrów wentylatora i podajnika,

- funkcja zapalarki - automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła również przez internet,

- programator tygodniowy: umożliwia zaprogramowanie pracy kotła co do godziny na każdy dzień tygodnia,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz modułu GSM,

- zabezpieczenia: czujniki c.o. i c.w.u., czujnik zaworów, czujnik zewnętrzny, czujnik powrotu, czujnik spalin, czujnik płomienia, termik, zabezpieczenie termiczne palnika,

- czujnik rezerwy paliwa w zasobniku: jego zadaniem jest zatrzymanie kotła przy minimalnym poziomie paliwa w zasobniku i wzbudzenie go po ponownym dosypaniu paliwa - nie ma potrzeby powtarzania procedury rozpalania kotła,

- sterownie dotykowe, kolorowy wyświetlacz, regulowany kąt nachylenia ekranu.

 

Defro logo

Moc: 24 kW

Rodzaj paliwa - pellety.

Grubość blachy wymiennika: 6 mm ściany pionowe,  atestowana stal kotłowa P265GH

Waga: 451 kg.

Sprawność: ok. 90%

Pojemność kosza na ekogroszek: 195 kg.

Klasa czystości spalin: 5 + certyfikat Ecodesign

Klasa efektywności energetycznej: A +

Gwarancja: 5 lat na szczelność wymiennika, 2 lata na elektronikę i sprawne działanie kotła.

Wyposażenie fabryczne: sterownik APC 3 z PID, stopki poziomujące, dwie zapalarki, centralny palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia, mechaniczny system czyszczenia wymiennika, wentylator wyciągowy, wężownica schładzająca do układu zamkniętego.

Dostawa z rozładunkiem gratis na terenie całego kraju.

 

Parametry kotła:

Defro Smart EkoPell parametry

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Napisz opinię o produkcie


Defro Smart EkoPell 24 kW

Defro Smart EkoPell 24 kW

  Defro Smart EkoPell 24 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik. Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy....

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

Smart EkoPell aranżacja www.Defro.pl

 

Smart EkoPell front

 

Smart EkoPell bok

 

Smart EkoPell tył

 

Smart EkoPell przekrój

Brak metod dostawy dla tego produktu.