0

Promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5774-thickbox_org/defro-spectra-10-kw.jpg

Defro Spectra 10 kW

  Defro Spectra 10 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze. Korpus Spectra zbudowano z blachy ze stali kotłowej P265GH . Charakteryzuje się on rozbudowaną...    więcej...

11 032,00 złTego produktu brak w magazynie


  • Moc do 10 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Defro Spectra 10 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze.

Defro Spectra przekrój

Korpus Spectra zbudowano z blachy ze stali kotłowej P265GH. Charakteryzuje się on rozbudowaną powierzchnią, co wydłuża obieg spalin i ulepsza odbiór ciepła.

Wnętrze kotła wyłożono płytami szamotowymi, które pełnią funkcję katalizatorów dopalania spalin. Nagrzewają się i utrzymują wysoką temperaturę wewnątrz komory kotła co sprzyja pełniejszemu spalaniu.

Kolejny etap wymiany ciepła odbywa się w poziomych płomienicach z zawirowywaczami spalin, które usprawniają odbiór ciepła.

Dzięki tym rozwiązaniom kocioł osiąga sprawność rzędu 94%.

 

Defro Spectra tył

 

Kosz na pellety jest ustawiony z boku kotła i jest z nim połączony.

Pellety są podawane do palnika podajnikiem usypowym, w którym dokładnie ustalone przez sterownik porcje pelletu są wrzucane grawitacyjnie do palnika. Taki sposób podawania paliwa zabezpiecza kocioł przed cofnięciem się żaru do kosza.

Kocioł Spectra można podłączyć do układu otwartego a po wyposażeniu go w zawór schładzający również do układu zamkniętego.

Jego kompaktowe wymiary pozwalają na montaż nawet w niewielkich kotłowniach.

 

Palnik pelletowy Defro

Palnik jest wykonany ze stali żaroodpornej H20N12S2. Jest wyposażony w siłownik, który automatycznie co pewien czas podczas pracy oraz po wyłączeniu palnika oczyszcza palenisko z pozostałości popiołów i spieków.

Pracuje w automatycznym trybie cyklicznym. Bezobsługowo rozpali się oraz samoistnie wygasi w zależności od ustawionych parametrów.

Posiada szereg zabezpieczeń: alarm temperatury, ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB, automatyczna kontrola czujników, zabezpieczenie przeciw zagotowaniu wody w kotle, czujnik przegrzania rury podawczej.


Sterownik APC K Slim:

sterownik APC

- steruje wentylatorem, podajnikiem, dwoma zaworami mieszającymi, pompą c.o., pompą c.w.u. oraz dwoma pompami dodatkowymi - łącznie obsługuje 4 pompy,

- funkcja Adaptive Control: sterownie spalaniem opiera się o wykorzystanie przepływomierza turbinowego i zapewnia optymalny dobór parametrów wentylatora i podajnika,

- funkcja zapalarki - automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła również przez internet,

- programator tygodniowy: umożliwia zaprogramowanie pracy kotła co do godziny na każdy dzień tygodnia,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz modułu GSM,

- zabezpieczenia: czujniki c.o. i c.w.u., czujnik zaworów, czujnik spalin, czujnik płomienia, termik, zabezpieczenie termiczne palnika,

- sterownie dotykowe, kolorowy wyświetlacz.

 

Defro logo

Moc: 10 kW

Rodzaj paliwa - pellety.

Grubość blachy wymiennika: 6 mm ściany pionowe,  atestowana stal kotłowa P265GH

Sprawność: ok. 94%

Pojemność kosza na ekogroszek: 68 kg.

Klasa czystości spalin: 5 + Ecodesign

Klasa efektywności energetycznej: A +

Wyposażenie fabryczne: sterownik APC K Slim z PID, stopki poziomujące, automatyczna zapalarka, palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia.

Dostawa z rozładunkiem gratis na terenie całego kraju.

 

Tabela parametrów kotła:

Defro Spectra tabela parametrów

 

Napisz opinię o produkcie


Defro Spectra 10 kW

Defro Spectra 10 kW

  Defro Spectra 10 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze. Korpus Spectra zbudowano z blachy ze stali kotłowej...

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

Spectra front

 

Spectra bok

 

Spectra tył

 

Sigma przekrój

Brak metod dostawy dla tego produktu.