0

Promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5776-thickbox_org/defro-spectra-20-kw.jpg

Defro Spectra 20 kW

  Defro Spectra 20 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze.   W kotle zastosowano wymiennik złożony z płomienic z zawirowywaczami spalin . Takie...    więcej...

13 063,00 złTego produktu brak w magazynie


  • Moc 16-20 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Defro Spectra 20 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze.

Defro Spectra przekrój

 

W kotle zastosowano wymiennik złożony z płomienic z zawirowywaczami spalin. Takie rozwiązanie wydłuża drogę spalin i lepiej odbiera z nich ciepło.

Zastosowana blacha o grubości 6 mm z atestowanej stali kotłowej gwarantuje wytrzymałość wymiennika.

Wnętrze komory wyłożono płytami szamotowymi, które pełnią funkcję katalizatorów dopalania spalin. Nagrzewają się one podnoszcząc temperaturę w komorze. Sprzyja to pełniejszemu spalaniu.


Defro Spectra tył


 Kosz na pellety jest ustawiony z boku kotła. Paliwo jest podawane do palnika podajnikiem usypowym. Oznacza to, że dokładnie ustalone przez sterownik porcje pelletu są wrzucane grawitacyjnie do palnika. Taki sposób podawania paliwa zabezpiecza kocioł przed cofnięciem się żaru do kosza.

Kocioł Spectra można podłączyć do układu otwartego a po wyposażeniu go w zawór schładzający również do układu zamkniętego.

Kocioł charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, co pozwala na montaż nawet w niewielkich kotłowniach.

 

 

 

Palnik pelletowy Defro

Palnik jest wykonany ze stali żaroodpornej H20N12S2. Jest wyposażony w siłownik, który automatycznie co pewien czas podczas pracy oraz po wyłączeniu palnika oczyszcza palenisko z pozostałości popiołów i spieków.

Pracuje w automatycznym trybie cyklicznym. Bezobsługowo rozpali się oraz samoistnie wygasi w zależności od ustawionych parametrów.

Posiada szereg zabezpieczeń: alarm temperatury, ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB, automatyczna kontrola czujników, zabezpieczenie przeciw zagotowaniu wody w kotle, czujnik przegrzania rury podawczej.


Sterownik APC K Slim:

sterownik APC

- steruje wentylatorem, podajnikiem, dwoma zaworami mieszającymi, pompą c.o., pompą c.w.u. oraz dwoma pompami dodatkowymi - łącznie obsługuje 4 pompy,

- funkcja Adaptive Control: sterownie spalaniem opiera się o wykorzystanie przepływomierza turbinowego i zapewnia optymalny dobór parametrów wentylatora i podajnika,

- funkcja zapalarki - automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła również przez internet,

- programator tygodniowy: umożliwia zaprogramowanie pracy kotła co do godziny na każdy dzień tygodnia,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz modułu GSM,

- zabezpieczenia: czujniki c.o. i c.w.u., czujnik zaworów, czujnik spalin, czujnik płomienia, termik, zabezpieczenie termiczne palnika,

- sterownie dotykowe, kolorowy wyświetlacz.

 

Defro logo

Moc: 20 kW

Rodzaj paliwa - pellety.

Grubość blachy wymiennika: 6 mm ściany pionowe,  atestowana stal kotłowa P265GH

Sprawność: ok. 94%

Pojemność kosza na ekogroszek: 81 kg.

Klasa czystości spalin: 5 + Ecodesign

Klasa efektywności energetycznej: A +

Wyposażenie fabryczne: sterownik APC K Slim z PID, stopki poziomujące, automatyczna zapalarka, palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia.

Dostawa z rozładunkiem gratis na terenie całego kraju.

 

Tabela parametrów kotła:

Defro Spectra tabela parametrów

 

Napisz opinię o produkcie


Defro Spectra 20 kW

Defro Spectra 20 kW

  Defro Spectra 20 kW to ekologiczny kocioł na pellety z funkcją automatycznego rozpalania paliwa i mechanizmem automatycznego czyszczenia palnika. Jest wyposażony w certyfikat 5 klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign, nadaje się do programu Czyste Powietrze.   W kotle zastosowano wymiennik złożony z płomienic...

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

Spectra front

 

Spectra bok

 

Spectra tył

 

Sigma przekrój

Brak metod dostawy dla tego produktu.