0Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5849-thickbox_org/zebiec-agat-15-kw.jpg

Zębiec Agat 15 kW

  Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny i ekeologiczny kocioł na pellety. Ma certyfikaty: 5 klasa, Ecodesign oraz klasa A++ efektywności energetycznej. Główne cechy kotła : - najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%, - klasa efektywności energetycznej A++ - kocioł energooszczędny, - palnik na pellety z automatyczną zapalarką -...    więcej...

9 849,00 zł

Dostępny

3 dostępnych     Ilość:

  Ilość:  

Ilość sprzedanych przedmiotów:
6


Zobacz opcje, które mogą Cię zainteresować
 • Producent ZĘBIEC
 • Powierzchnia budynku do ogrzania: 100-150m2
 • Jakiego kotła szukasz? TYLKO PODAJNIK
 • Jak chcesz sterować kotłem? STEROWNIK Z WENTYLATOREM
 • Jakie paliwo wybierasz? PELET
 • Grubość blachy 6 mm
 • Paliwo PELLET
 • Ruszt awaryjny BRAK
 • Palnik PELLETOWY-SAMOCZYSZCZĄCY SIĘ
 • Sterownik Z PID
 • Klasa czystości spalin 5
 • Zapalarka ZAMONTOWANA
 • PID TAK
 • Możliwość podłączenia regulatora pokojowego TAK - KABEL TELEFONICZNY
 • Sterownik - obsługa pomp 4 pompy
 • Certyfikaty 5 klasa czystości spalin

 

Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny i ekeologiczny kocioł na pellety. Ma certyfikaty: 5 klasa, Ecodesign oraz klasa A++ efektywności energetycznej.

Zębiec Agat 15 kW

Główne cechy kotła:

- najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%,

- klasa efektywności energetycznej A++ - kocioł energooszczędny,

- palnik na pellety z automatyczną zapalarką - kocioł sam się rozpala i pracuje tylko wtedy kiedy potrzeba co przekłada się na spore oszczędności,

- system automatycznego czyszczenia palnika w standardzie,

- gruba stal kotłowa 6 mm z płytami ceramicznymi wewnątrz - łączna waga kotła to 490 kg do tego 10 lat gwarancji na połączenia spawane,

- moc 10 kW - nadaje się do ogrzewania pomieszczeń od 130 do 230 m2

 

Wnętrze kotła

Zębiec Agat przekrójBardzo wysoka sprawność kotła wynika z jego budowy. Agat ma komorę wyłożoną szamotowymi płytami, które są katalizatorami dopalania spalin. Ich zadanie polega na rozgrzewaniu się i utrzymywaniu wysokiej temperatury wewnątrz komory, dzięki czemu większość składników dymu ulega spaleniu. W praktyce przekłada się to na mniejsze zużycie opału i mniejszą emisję pyłów.

Kocioł wyposażono w bardzo wydajny wymiennik pionowy i płomienice. Wydłużają one obieg spalin i sprawnie odbierają z nich ciepło - temperatura spalin przy pracy kotła z mocą nominalną wynosi 113°C.

Korpus kotła jest szczelnie osłonięty grubą warstwą zolacji termicznej dzięki czemu ograniczono straty ciepła.

 

Podajnik kotła

Agat wyposażono w podajnik wrzutkowy, który podaje pellety do palnika określonymi przez sterownik porcjami. W miarę zbliżania się temperatury kotła do temperatury zadanej rośnie odstęp czasowy między podawaniem kolejnych porcji.

Dzięki temu, że pellety wsą podawane porcjami w odstępach w kotle Agat nie ma możliwości cofnięcia się żaru do kosza na paliwo. Jest on dzięki temu znacznie bezpieczniejszy od innych kotłów pelletowych.

 

Palnik kotła

Agat jest wyposażony w zapalarkę, dzięki której można zaprogramować automatyczny start kotła. Spalanie jest sterowane fotokomórką a palnik ma funkcję modulacji mocy. Oznacza to, że ruszt palnik może zwiększać lub zmniejszać długość a przez to moc palnika w zależności od potrzeb.

Dodatkową funkcją palnika pelletowego jest automatyczne czyszczenie, podczas którego palnik pozbywa się ewentualnych nagarów oraz resztek opału.

 

Sterownik z PID i pogodówką

W kotle zamontowano sterownik Tech 9723 z PID i czujnikiem pogodowym (pogodówką). Obsługuje on 4 pompy: c.o., c.w.u., podłogową i cyrkulacyjną. Dodatkowo obsługuje samodzielnie zawór mieszający trzy- lub czterodrogowy, moduł internetowy lub moduł GSM. Można też do niego podłączyć regulator pokojowy.

Sterowanie z PID polega na takim sterowaniu wentylatorem aby w danej chwili podawał taka ilość powietrza jaką aktualnie potrzebuje palnik. Pozwala to na obniżenie ilości spalanego paliwa nawet do 20%!

Sterownik ma duży, kolorowy wyświetlacz pozwalający na swobodne poruszanie się po menu. Możliwe jest zaprogramowanie startu kotła, jego wyłączenia i ustawienie czasów grzania na każdy dzień tygodnia.

 Agat 15 kW Sterownik

 

Zbiornik na pellet

Zbiornik na pellet ma pojemność 205 litrów co daje 142 kg pelletów i wystarczy na tydzień pracy kotła. Kosz nie jest sztywno połączony z kotłem więc można go ustawiać zarówno po jego lewej jak i po prawej stronie.

 

Czopuch i króćce kotła

Czopuch okrągły o średnicy 159 mm. Zamontowany czujnik temperatury spalin.

Króćce zasilania i powrotu 1 1/2''.

Króciec spustu wody: 1/2''

Dodatkowe wyposażenie fabryczne: zawór do napełniania kotła, ceramiczna osłona palnika, komplet narzędzi z wieszakiem, czujnik pogodowy.


Rozmiary kotła Agat 15 kW:

Rozmiary Agat 15 kW

 

Szczegółowe cechy kotła:

Zębiec Agat 15 kW tabela parametrów kotła

 

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Napisz opinię o produkcie


Zębiec Agat 15 kW

Zębiec Agat 15 kW

  Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny i ekeologiczny kocioł na pellety. Ma certyfikaty: 5 klasa, Ecodesign oraz klasa A++ efektywności energetycznej. Główne cechy kotła: - najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%, - klasa efektywności energetycznej A++ - kocioł energooszczędny, - palnik na pellety z...

 

Kotły dostarczamy samochodami wyposażonymi w windę i wózek paletowy. Rozładunkiem zajmują się kierowcy.

Dostawy odbywają się między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach 9.00-16.00.

Czas realizacji zamówienia - jeśli nie zaznaczono inaczej - wynosi do 2 dni roboczych.

Podczas odbioru przesyłki należy koniecznie sprawdzić jej stan w obecności kierowcy. W razie stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń należy sporządzić protokół - jest on podstawą ewentualnej reklamacji.

 

 

 

Kocioł Agat

 

Agat 15 kW widok z góry

 

Agat 15 kW podajnik zewnętrzny

 

Agat Podajnik z palnikiem

 

Agat drzwiczki z izolacją

 

Agat płomienice

 

Agat płyty szamotowe

 

Agat palnik 1

 

Agat palnik 2

 

Agat kosz na pellet

 

Agat czopuch o króćce kotła

 

Brak metod dostawy dla tego produktu.