0Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/6339-thickbox_org/defro-sigma-e-20-kw.jpg

Defro Sigma E 20 kW

  Sigma E 20 kW to najnowocześniejszy kocioł na ekogroszek firmy Defro. Spełnia wszystkie normy ekologiczne co potwierdzają certyfikaty 5 klasy i Ecodesign. Główne cechy kotła: - wysoka sprawność 90,4 - 90,7% , - wydajny palnik na ekogroszek , - ślimak sam się odblokowuje - w razie zacięcia nie trzeba rozkręcać podajnika, - solidna budowa:...    więcej...
Strona podajnika :

11 944,00 złDostępny

4 dostępnych     Ilość:

  Ilość:  

Ilość sprzedanych przedmiotów:
3

  • Moc 16-20 kW
  • Rodzaj paliwa Ekogroszek
  • Typ układu c.o. Układ otwarty

 

Sigma E 20 kW to najnowocześniejszy kocioł na ekogroszek firmy Defro. Spełnia wszystkie normy ekologiczne co potwierdzają certyfikaty 5 klasy i Ecodesign.

Defro Sigma E 20 kW

Główne cechy kotła:

- wysoka sprawność 90,4 - 90,7%,

- wydajny palnik na ekogroszek,

- ślimak sam się odblokowuje - w razie zacięcia nie trzeba rozkręcać podajnika,

- solidna budowa: korpus jest zbudowany z atestowanej stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm a wnętrze kotła wyłożono płytami szamotowymi - waga kotła to 515 kg,

- sterownik z PID i Adaptive Control - sam dobiera optymalne parametry pracy wentylatora i podajnika,

- pojemność kosza na ekogroszek to 165 kg,

- moc 20 kW - nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 150 do 290 m2 w zależności od stopnia ocieplenia budynku.

Wnętrze kotła

Defro Sigma E przekrójSigma E 20 kW jest wyposażona w dwoje drzwiczek, które są fabrycznie przystosowane do samodzielnej zmiany kierunku otwierania.

Górne drzwiczki rewizyjne umożliwiają czyszczenie i kontrolę spalania w komorze pieca.

Dolne prowadzą do palnika na ekogroszek i szuflady na popiół.

Nad palnikiem znajdują się płyty ceramiczne, które są katalizatorami dopalania spalin. Akumulują one ciepło, zwiększając temperaturę w kotle, co sprzyja pełniejszemu dopalaniu paliwa. Wpływa to pozytywnie na oszczędności opału i niską emisję pyłów.

Sigma E 20 kW ma wymiennik pionowy. Takie wymienniki mniej się brudzą i są wydajniejsze niż półki wodne.

Czyszczenie takiego wymiennika jest bardzo łatwe, ponieważ Sigma E jest jedynym kotłem Defro na ekogroszek wyposażonym w system mechanicznego czyszczenia wymiennika.

Defro Sigma E 20 z systemem czyszczeniaDzięki temu systemowi można szybko wyczyścić kocioł bez konieczności otwierania wyczystek.

Jak działa system:

Wystarczy poruszyć dźwignią zamontowaną na boku kotła. Napędza ona system sprężyn umieszczony w kanałach dymowych i oczyszcza je z pyłu. Pył opada na dno kotła do szuflady na popiół.

Kocioł Sigma E 20 kW osiąga wysoką sprawność dzięki dodatkowej izolacji korpusu oraz dzięki wkładom szamotowym.

Izolacja termiczna znacząco ogranicza straty ciepła, natomiast wkłady szamotowe pozwalają na dopalenie spalin i maksymalne wykorzystanie paliwa.

Palnik

Spalanie ekogroszku odbywa się w palniku retortowym. Paliwo jest podawane stalowym ślimakiem, którego zwój jest wykonany z jednego elementu. Palnik jest przygotowany do spalania ekogroszku o granulacji 5-25 mm.

Cichy i energooszczędny motoreduktor

Motoreduktor ABM napędzający ślimak jest bardzo cichy i oszczędza energię elektryczną. Pobór mocy jest do 6x niższy niż w tradycyjnych motoreduktorach.

Dodatkowo wyposażono go w autorewers - funkcja ta umożliwia automatyczne i bezobsługowe odblokowanie ślimaka w razie zacięcia.

Sterownik kotła

Proces spalania jest regulowany przez sterownik Tech K1Pv4. Ma on duży kolorowy wyświetlacz z panelem dotykowym. Ekran można pochylać w zakresie 45° - 105°.

Nad bezpieczeństwem kotła czuwają zestawy zabezpieczeń: czujniki temperatury (co, cwu, zaworu mieszającego, powrotu, spalin i zewnętrzny), termik - zabezpieczenie przed zagotowaniem wody, czujnik temperatury ślimaka zabezpieczający przed cofnięciem się żaru do podajnika.

Funkcje sterownika:

- sterowanie Adaptive Control - zapewnia optymalny dobór parametrów pracy wentylatora i podajnika, sam dobiera parametry pracy kotła,

- funkcja PID,

- sterownie 4 pompami (co, cwu, podłogową i cyrkulacyjną),

- sterownie siłownikiem zaworu mieszającego,

- obsługa motoreduktora z pracą rewersyjną,

- sterowanie tygodniowe,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego, modułu Internet lub GSM (za dopłatą),

- czujnik pogodowy (pogodówka) gratis!

Króćce wody, czopuch i kosz na ekogroszek

Króćce zasilania i powrotu mają średnicę 1 1/2'' i znajdują się z tyłu kotła. Czopuch jest okrągły i wymaga przyłącza kominowego o średnicy 160 mm.

Kosz na paliwo ma zamontowany system dosuszania paliwa, który zabezpiecza blachę przed przedwczesną korozją spowodowaną stosowaniem wilgotnego ekogroszku.

Kosz pomieści 165 kg ekogroszku co przy średnim zapotrzebowaniu na moc grzewczą wystarczy na koło 7 dni ciągłej pracy kotła.

Co jeszcze wchodzi w skład kotła

Wyposażenie kotła:

- system mechanicznego czyszczenia wymiennika,

- pogodówka,

- sterownik z wentylatorem,

- stopki poziomujące,

- ceramiczny deflektor,

- karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

 

Wymiary kotła Sigma E

Wymiary kotła Defro Sigma E

Tabela parametrów kotła

Parametry kotła Defro Sigma E 20

 

 

 

Napisz opinię o produkcie
Średnia ocena 
Zadowolony użytkownik.
2018-12-02

Witam, osobiście w 100% polecam ten kociołek. U mnie docelowo ma ogrzewać ok. 210 m2 jednak póki co ogrzewa tylko 130 gdyż nie cały dom jest wykończony, jednak nie stanowi to żadnego problemu - moc wcale nie jest za duża gdyż możliwości sterownika K1Pv4 pozwalają na naprawdę wiele kombinacji ustawień. Wiadomo, że trzeba trochę czasu poświęcić na dobór swoich ustawień ale jest to normalne ponieważ każdy węgiel jest inny, każdy potrzebuje innych temperatur itp. Osobiście uważam, że udało mi się dojść do ( po naprawdę wielu próbach) do ustawień wprost rewelacyjnych ( metoda prób i błędów) jednak efekt końcowy jest taki ; temperatura w domu jest stała w przedziale 22-23°, temp. CWU stała rzędu 50°. Krzywe temperatur zadanych - kotła i celu są praktycznie linią prostą , rzecz jasna w czasie większej użyteczności wody temp. Musi spaść jednak wyrównanie następuje w ciągu max 0,5h. Kolejną ważną rzeczą jest brak spieków. Osobiście proponuje zainwestować okolo 200zł na regulator ciągu kominowego montowany w wyczystce gdyż pomaga zaoszczędzić na opale a tym samym oszczędza nasze pieniądze ;). To chyba było by na tyle. Pozdrawiam i raz jeszcze szczerze polecam.

Napisz opinię o produkcie


Defro Sigma E 20 kW

Defro Sigma E 20 kW

  Sigma E 20 kW to najnowocześniejszy kocioł na ekogroszek firmy Defro. Spełnia wszystkie normy ekologiczne co potwierdzają certyfikaty 5 klasy i Ecodesign. Główne cechy kotła: - wysoka sprawność 90,4 - 90,7%, - wydajny palnik na ekogroszek, - ślimak sam się odblokowuje - w razie zacięcia nie trzeba rozkręcać...

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Na kotły zakupione do 31 marca 2020 udzielamy dodatkowej gwarancji. Otrzymujesz łącznie 8 lat gwarancji na szczelność i 3 lata gwarancji na sterownik!

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

 

Defro Sigma E 20 kW Prawy

 

Defro Sigma E 20 kW Lewy

 

Sigma E przekrój

 

Dźwignia systemu czyszczenia

 

Sterownik Tech K1Pv4

 

Izolacja drzwiczek

 

Palnik retortowy na ekogroszek

 

Wyczystka górna - widok na mechanizm czyszczenia

 

Motoreduktor z autorewersem

 

Tył kotła Defro Sigma E 20 kW

Brak metod dostawy dla tego produktu.