0

Promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/5849-thickbox_org/zebiec-agat-15-kw.jpg

Zębiec Agat 15 kW

  Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny kocioł na pellety. Jest bardzo energooszczędny, ekologiczny i wydajny. Ma certyfikat 5 klasy czystości spalin, certyfikat Ecodesign oraz klasę A++ efektywności energetycznej. Główne cechy kotła : - najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%, - klasa efektywności energetycznej A++ - kocioł...    więcej...

9 999,00 zł

Dostępny

3 dostępnych     Ilość:

  Ilość:  

Ilość sprzedanych przedmiotów:
6

  • Moc 11-15 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny kocioł na pellety. Jest bardzo energooszczędny, ekologiczny i wydajny. Ma certyfikat 5 klasy czystości spalin, certyfikat Ecodesign oraz klasę A++ efektywności energetycznej.

Zębiec Agat 15 kW

Główne cechy kotła:

- najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%,

- klasa efektywności energetycznej A++ - kocioł energooszczędny,

- palnik na pellety z automatyczną zapalarką - kocioł sam się rozpala i pracuje tylko wtedy kiedy potrzeba co przekłada się na spore oszczędności,

- system automatycznego czyszczenia palnika w standardzie,

- gruba stal kotłowa 6 mm z płytami ceramicznymi wewnątrz - łączna waga kotła to 490 kg do tego 10 lat gwarancji na połączenia spawane,

- moc 10 kW - nadaje się do ogrzewania pomieszczeń od 130 do 230 m2

 

Wnętrze kotła

Zębiec Agat przekrójBardzo wysoka sprawność kotła wynika z jego budowy. Agat ma komorę wyłożoną szamotowymi płytami, które są katalizatorami dopalania spalin. Ich zadanie polega na rozgrzewaniu się i utrzymywaniu wysokiej temperatury wewnątrz komory, dzięki czemu większość składników dymu ulega spaleniu. W praktyce przekłada się to na mniejsze zużycie opału i mniejszą emisję pyłów.

Kocioł wyposażono w bardzo wydajny wymiennik pionowy i płomienice. Wydłużają one obieg spalin i sprawnie odbierają z nich ciepło - temperatura spalin przy pracy kotła z mocą nominalną wynosi 113°C.

Korpus kotła jest szczelnie osłonięty grubą warstwą zolacji termicznej dzięki czemu ograniczono straty ciepła.

 

Podajnik kotła

Specjalny algorytm automatycznie steruje rozpalaniem i czyszczeniem palnika a także ilością podawanego pelletu i pracą wentylatora nadmuchowego. Pellety są podawane do palnika określonymi porcjami. W miarę zbliżania się temperatury kotła do temperatury zadanej rośnie odstęp czasowy między podawaniem kolejnych porcji. Podajnik jest dzięki temu odporny na ewentualne cofnięcie się żaru do kosza na paliwo co czyni go znacznie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem od podajników ślimakowych.

 

Palnik kotła

Agat jest wyposażony w zapalarkę, dzięki której można zaprogramować automatyczny start kotła. Spalanie jest sterowane fotokomórką a palnik ma funkcję modulacji mocy. Oznacza to, że jego moc jest dostosowywana do aktualnych potrzeb.

Dodatkową funkcją palnika pelletowego jest automatyczne czyszczenie, podczas którego palnik pozbywa się ewentualnych nagarów oraz niespalonych resztek opału.

 

Sterownik z PID i pogodówką

 

W kotle zamontowano sterownik Tech 9723 z PID i czujnikiem pogodowym (pogodówką). Obsługuje on 4 pompy: c.o., c.w.u., podłogową i cyrkulacyjną. Dodatkowo obsługuje samodzielnie zawór mieszający trzy- lub czterodrogowy, moduł internetowy lub moduł GSM. Można też do niego podłączyć regulator pokojowy.

Sterowanie z PID polega na takim sterowaniu wentylatorem aby w danej chwili podawał taka ilość powietrza jaką aktualnie potrzebuje palnik. Pozwala to na obniżenie ilości spalanego paliwa nawet do 20%!

Sterownik ma duży, kolorowy wyświetlacz pozwalający na swobodne poruszanie się po menu. Możliwe jest zaprogramowanie startu kotła, jego wyłączenia i ustawienie czasów grzania na każdy dzień tygodnia.


 Agat 15 kW Sterownik

 

Po wyposażeniu sterownika w moduł internetowy, można będzie sterować kotłem za pomocą aplikacji na smartfona. Możliwe będzie zdalne uruchomienie lub wyłączenie palnika, zdalna kontrola i modyfikacja temperatury.

 

Zbiornik na pellet

Zbiornik na pellet ma pojemność 205 litrów co daje 142 kg pelletów i wystarczy na tydzień pracy kotła. Kosz nie jest sztywno połączony z kotłem więc można go ustawiać zarówno po jego lewej jak i po prawej stronie.

 

Czopuch i króćce kotła

Czopuch okrągły o średnicy 159 mm. Zamontowany czujnik temperatury spalin.

Króćce zasilania i powrotu 1 1/2''.

Króciec spustu wody: 1/2''

Dodatkowe wyposażenie fabryczne: zawór do napełniania kotła, ceramiczna osłona palnika, komplet narzędzi z wieszakiem, czujnik pogodowy.

Montując kocioł do układu zamkniętego należy podłączyć również wężownicę schładzającą.


Rozmiary kotła Agat 15 kW:

Rozmiary Agat 15 kW

 

Szczegółowe cechy kotła:

Zębiec Agat 15 kW tabela parametrów kotła

 

 

 

Napisz opinię o produkcie
Średnia ocena 
Zbigniew Stefański.
2019-09-08

użytkowałem jeden sezon i jestem zadowolony z kotła i serwisu

Napisz opinię o produkcie


Zębiec Agat 15 kW

Zębiec Agat 15 kW

  Kocioł Agat 15 kW to nowoczesny kocioł na pellety. Jest bardzo energooszczędny, ekologiczny i wydajny. Ma certyfikat 5 klasy czystości spalin, certyfikat Ecodesign oraz klasę A++ efektywności energetycznej. Główne cechy kotła: - najwyższa wśród kotłów pelletowych sprawność osiągająca 95,5%, - klasa efektywności...

 

Producent udziela:

- 2 letniej gwarancji na sprawne działanie kotła,

- 5 letniej gwarancji na szczelność korpusu wodnego,

- 10 letniej gwarancji na szczelność połączeń spawanych.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.

Gwarancja jest liczona od daty zakupu.

Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i można ją pobrać w zakładce Pobierz


 

 

 

Kocioł Agat

 

Agat 15 kW widok z góry

 

Agat 15 kW podajnik zewnętrzny

 

Agat Podajnik z palnikiem

 

Agat drzwiczki z izolacją

 

Agat płomienice

 

Agat płyty szamotowe

 

Agat palnik 1

 

Agat palnik 2

 

Agat kosz na pellet

 

Agat czopuch o króćce kotła

 

Brak metod dostawy dla tego produktu.