0

Promocje
Więcej informacji
Mniej informacji
https://super-kociol.pl/6320-thickbox_org/defro-smart-ekopell-16-kw.jpg

Defro Smart EkoPell 16 kW

  Defro Smart EkoPell 16 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik. Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy. Zasada jego działania polega na podawaniu...    więcej...
Konfiguracja kotła :

11 999,00 zł

Dostępny

3 dostępnych     Ilość:

  Ilość:  

Ilość sprzedanych przedmiotów:
4


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...


  • Moc 16-20 kW
  • Rodzaj paliwa Pellet
  • Typ układu c.o. Układ otwarty i zamknięty

 

Defro Smart EkoPell 16 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik.

Defro Smart EkoPell przekrój

Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy. Zasada jego działania polega na podawaniu dokładnych porcji pelletów w ściśle określonych odstępach czasowych do palnika pelletowego. Taki sposób podawania pelletu jest bardzo bezpieczny, ponieważ uniemożliwia cofnięcie się żaru do kosza na paliwo.

Pellety są spalane w automatycznym palniku pelletowym. Ma on wbudowane dwie zapalarki automatyczne i jest wyposażony w mechanizm automatycznego czyszczenia.

Wnętrze komory spalania wyłożono płytami szamotowymi. Pełnią one funkcję katalizatorów dopalania spalin. Nagrzewają się i akumulując ciepło, utrzymują wysoką temperaturę wewnątrz komory. Jest to bardzo korzystne dla dopalania lotnych substancji palnych w spalinach.

Pionowe kanały dymowe wydłużają obieg spalin. Zamontowano w nich zawirowywacze, które poprawiają odbiór ciepła i sprawność kotła.

Defro Smart EkoPell tył

 

Kocioł ma zamontowany wentylator wyciągowy, który usprawnia przepływ spalin przez wymiennik i ich usuwanie. Stabilizuje to również pracę kotła.

Króćce zasilania i powrotu oraz spust wody są zlokalizowane z tyłu kotła.

Wymiennik ma wzmocnioną konstrukcję. Kocioł można więc montować w układzie otwartym i zamkniętym. Dodatkowo kocioł fabrycznie wyposażono w wężownicę schładzającą.

Smart EkoPell jest standardowo wyposażony w czujnik rezerwy paliwa. Wyłącza on kocioł przy minimalnym poziomie paliwa i uruchamia go ponownie po jego uzupełnieniu. Nie trzeba wtedy wykonywać ponownie procedury rozpalania.


Sterownik APC 3:

sterownik APC 3

- steruje wentylatorem, podajnikiem, dwoma zaworami mieszającymi, pompą c.o., pompą c.w.u. oraz czterema pompami dodatkowymi - łącznie obsługuje 6 pomp,

- funkcja Adaptive Control: sterownie spalaniem opiera się o wykorzystanie przepływomierza turbinowego i zapewnia optymalny dobór parametrów wentylatora i podajnika,

- funkcja zapalarki - automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła również przez internet,

- programator tygodniowy: umożliwia zaprogramowanie pracy kotła co do godziny na każdy dzień tygodnia,

- możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz modułu GSM,

- zabezpieczenia: czujniki c.o. i c.w.u., czujnik zaworów, czujnik zewnętrzny, czujnik powrotu, czujnik spalin, czujnik płomienia, termik, zabezpieczenie termiczne palnika,

- czujnik rezerwy paliwa w zasobniku: jego zadaniem jest zatrzymanie kotła przy minimalnym poziomie paliwa w zasobniku i wzbudzenie go po ponownym dosypaniu paliwa - nie ma potrzeby powtarzania procedury rozpalania kotła,

- sterownie dotykowe, kolorowy wyświetlacz, regulowany kąt nachylenia ekranu.

 

Defro logo

Moc: 16 kW

Rodzaj paliwa - pellety.

Grubość blachy wymiennika: 6 mm ściany pionowe,  atestowana stal kotłowa P265GH

Waga: 396 kg.

Sprawność: ok. 90%

Pojemność kosza na ekogroszek: 195 kg.

Klasa czystości spalin: 5

Klasa efektywności energetycznej: A +

Gwarancja: 5 lat na szczelność wymiennika, 2 lata na elektronikę i sprawne działanie kotła.

Wyposażenie fabryczne: sterownik APC 3 z PID, stopki poziomujące, dwie zapalarki, centralny palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia, mechaniczny system czyszczenia wymiennika, wentylator wyciągowy, wężownica schładzająca do układu zamkniętego.

Dostawa z rozładunkiem gratis na terenie całego kraju.

 

Parametry kotła:

Defro Smart EkoPell parametry

 

 

Napisz opinię o produkcie


Defro Smart EkoPell 16 kW

Defro Smart EkoPell 16 kW

  Defro Smart EkoPell 16 kW to innowacyjny i ekologiczny kocioł na pellety przeznaczony do układu otwartego i zamkniętego. Standardowo jest wyposażony w dwie zapalarki ceramiczne i samoczyszczący się palnik pelletowy. Ma wbudowaną wężownicę schładzającą i zaawansowany sterownik. Kocioł wyposażono w podajnik wrzutkowy....

 

Producent udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 letniej gwarancji na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Kocioł nie wymaga pierwszego uruchomienia przez serwis producenta.


Karta gwarancyjna jest częścią instrukcji obsługi kotła i jest dostępna w zakładce Pobierz.


 

 

Smart Ekopell

 

Smart Ekopell przekrój

 

Smart Ekopell palnik

 

Smart Ekopell sterownik APC3

 

Smart Ekopell widok z tyłu kotła

 

Smart Ekopell wentylator wyciągowy

 

Smart Ekopell wnętrze

 

Smart Ekopell wnętrze

 

Smart Ekopell wnętrze palnika

 

Smart Ekopell kosz zamknięty

 

Smart Ekopell kosz otwarty

 

Smart Ekopell wnętrze kosza

Brak metod dostawy dla tego produktu.